[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”191″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Kurallar ve Şartlar

Turkmal.com, üretici, tedarikçi ve sanayici ile nihai alıcıyı buluşturmak için kurulmuş online satış platformudur.

Satışa sunular ürünler bu platform üzerinde açılan sanal mağazalar üzerinden alıcılara sunulmaktadır.

Ödeme:

Satışa sunulan ürünlerin birim fiyatlarının belli olması amacı ile en küçük (kg) birim üzerinden fiyatlar ilk etapta görünmekte olup seçenekler tuşu ile ilgili ürün seçenekleri ayrıca yer almaktadır. Minimum sipariş, aynı veya farklı ürünler toplamında 50 TL’dir. Kargo bedelleri ödeme öncesi görünecektir. Ödeme aracı olarak şu an sadece Banka Havalesi sistemi geçerlidir. Siparişin verilmesinin ardından ilgili hesaplardan birine yapılacak havale veya EFT’nin ulaşmasının ardından sipariş satıcıya iletilmekte ve mümkün olan en kısa süre içinde sipariş kargoya verilmektedir. Aynı gün kargoya verilebilecek ürünlerin en geç saat 11:00’e kadar siparişinin verilmesi ve para transferinin yapılması gerekmektedir.

Teslimat Süresi:

İş günleri saat 11:00’e kadar ödemesi yapılmış siparişler aynı gün kargoya verilir. Saat 11:00’den sonraki siparişler de aynı gün kargoya verilmek üzere kavuşturulmaya çalışılır ancak ertesi gün kesin olarak kargoya verilir. Teslimat süresi Türkiye’nin coğrafik bölgelerine göre değişkenlik göstermekle birlikte özel kargo firmasına teslim tarihinden sonraki 2-3 iş günüdür.

Müşteri Memnuniyeti:

Müşteri memnuniyeti esastır. Gönderimi yapılan ürünlerin bu platformda ilan edilen bilgilere uyup uymadığı, ayıplı, hasarlı, kusurlu olup olmadığı alıcının bilgilendirmelerine göre tarafımızdan takip edilmekte ve tedbirler alınmaktadır.

Alım yapan müşterilerin satın aldıkları ürünün belirtilen vasıflara uygun olup olmadığını bu platforma belirtmeleri, oylamaları büyük önem taşımaktadır. Sipariş edilen ürünlerin belirtilen vasıflara uymadığının belirlenmesi için alıcının ilgili ürünleri yakın plan fotoğraf ya da video görüntüsünü çekip göndermesi halinde parası iade edilir.

Alıcının teslimatın yapıldığı tarihten itibaren en fazla 3 gün içinde olumsuzluk halinde bildirimde bulunması gerekmektedir. Aksi halde olumsuz bildirimler dikkate alınmaz. 3 günden sonra herhangi bir hak kaybı iddiasında bulunanlar Tüketici Hakem Heyeti ya da diğer yasal yollara başvuramaz, başvurmamayı kabul eder. Ürünün teslimatının yapılmasından itibaren ilk 3 gün içinde kusur ya da hasarın tazmini için Turkmal.com, satıcı nezdinde girişimlerde bulunarak yapılan ödemenin iptalini ya da alıcının talebine göre siparişin yenilenmesi veya farklı ürün talebini yerine getirir.

Bu platformdan ürün alan herkes yukarıdaki kuralları ve şartları kabul etmiş sayılır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]