[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”146″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Kurallar ve Koşullar

TurkMal.com platformundan Satıcı olarak yararlanabilmek ve ürünleri satışa sunabilmek için üye olunduktan sonra hesabınızın aktif hale getirilmesi ile birlikte ürün bilgileri ile görsel (fotoğraf) ekleyerek anında satışa başlamış oluyorsunuz. Gerektiğinde, sadece ilgili ürünü pasif hale getirerek satışı durdurabilirsiniz.

Üyelik kaydı yaparak hizmetten yararlanmak için herhangi bir kayıt ücreti, aidat veya yıllık ödeme alınmamaktadır. Platformda yer alan ürünlerinizin satışının yapılması durumunda komisyon alınmaktadır.

Ödeme Sistemi:

TurkMal.com platformu üzerinden yapılan satışlarda toplam satış bedelinin minimum 300 TL olması zorunludur. Bu tutar tek ürün bazında olabileceği gibi farklı ürünlerin kombinasyonlarından da oluşabilir. Ödeme aracı olarak şimdilik Banka Havalesi ile çalışılmaktadır.

Kargo Bedeli:

Kargo bedeli fiyatlara dahil edilecektir. Bu sayfalarda yer alan küçük tutarlı ürünler için yüklü (toptan) siparişler için ürünlerin büyüklük ve ağırlıkları ile ambalaj maliyeti ve kargo firmasının fiyatlarına göre özel olarak fiyatlandırılacaktır. Fiyat teklifleri TurkMal.com tarafından alıcılara iletilecek ve tahsilat yapılacaktır.

Komisyon Oranı:

TurkMal.com, satışı yapılan her ürünün toplam bedeli üzerinden yüzde 15 komisyon alınmaktadır. Yapılan tahsilat 7 iş günü sonra komisyon düşüldükten sonra satıcının talebi üzerine hesabına havale edilmektedir.

Vergilendirme:

Satıcının yapacağı satışlardan dolayı her türlü vergilendirme, rüsum ve harçlar satıcının sorumluluğundadır. TurkMal.com, sadece alacağı komisyonun ilgili vergilendirmelerinden sorumludur.

Müşteri Memnuniyeti:

Müşteri memnuniyeti esastır. Müşterinin vaad edilen kalitedeki ürünü sağlam ve eksiksiz olarak teslim aldığını bildirmesinden sonra satıcıya yapılacak ödeme bildirilen hesaba talep üzerine havale edilir. Müşterinin siparişi eksiksiz ve hasarsız teslim aldığını bildirmesi için gereken süre teslimat tarihinden itibaren 3 gündür.

Satıcının Yükümlülüğü:

Satıcı, bu platformda taahhüt ederek satışa sunduğu ürünleri, eksiksiz, hasarsız, hijyen, temizlik ve kalite şartlarına uygun olarak seçer, ürünün gerektirdiği şekilde ambalajlar ve taşıma sırasında hasar görmemesi için de gerekli hassasiyeti göstererek koruyucu paketleme önlemlerini alarak siparişleri özel kargo firmalarına eksiksiz, alıcının belirttiği adres ve kimlik bilgilerini eksiksiz bir şekilde iliştirerek teslim eder. Cumartesi ve Pazar günleri ile diğer tatil ve bayram günleri, afet, kaza vs gibi özel durumlar hariç satıcı saat 12:00’e kadar yapılan siparişleri aynı gün kargoya teslim etmekle mükelleftir. Bu saatten sonra yapılacak siparişler aynı gün kavuşmaz ise en geç bir sonraki iş günü tamamlanmak zorundadır.

Müşteriye ayıplı, kusurlu, taze ürünlerde süresi geçmiş, buruşuk, çürük, delik, soluk, ezik, dış etkilere maruz kalmış, zirai ilaçlı, çamurlu, kirli vs ürünler gönderilemez.

Kurutulmuş ürünlerde ise ürünün üretim tarihinden itibaren en geç 9 aylık bir zaman geçmesi kabul edilebilir. Bu tür ürünlerde de güvelenmiş, küflenmiş, kokmuş, orijinal vasfını kaybetmiş, görüntüsü değişime uğramış, aşırı nemlenmiş ya da kurumuş ürünler satılamaz.

Dayanıklı tüketim maddeleri ile inşaat malzemeleri, mobilya, beyaz eşya, yedek parça gibi ürünlerde aynı hassasiyet gösterilecek, ürünlerin tamamının kullanılmamış ve yeni olması sağlanacaktır. Kullanılmış, hasarlı ürünler var ise hasar, özellik, çalışıp çalışmadığı gibi durumlar net bir şekilde belirtilecektir.

Yukarıdaki şartlara uymayan satıcıların üyelikleri anında iptal edilir ve kusurlu, ayıplı ürünlerinin bedelleri de ödenmez.

Yanı sıra müşterinin beklentilerini karşılamayan, bu platformdaki ilgili ürün sayfalarında belirtildiği gibi vasıflara sahip olmayan, ürün fotoğraflarına benzemeyen ürünlerin alıcı gönderilmesi ve alıcının ürünü kabul etmemesi durumunda da satıcıya ödeme yapılmaz. İlgili ürünlerin çöpe atılacağı varsayılarak alıcıya siparişi doğru ve en hızlı şekilde tekrarlanır, ek bir ücret de talep edilemez.

Bu platforma üye işyeri (satıcı) olarak kayıt yaptıranlar bu şartları kabul etmiş sayılır. Kurallara ve şartlara uymayanların üyelikleri bildirimsiz iptal edilir, iptale neden olan ürün bedeli ile ilgili olarak da bir hak talep edilemez.

Müşteri memnuniyetini ilk öncelik olarak görmeyen, bu platform üzerinden alıcıları aldatmaya çalışan kötü niyetli satıcılar ise Kara Liste’ye alınarak afişe edilir.

TurkMal.com platformuna satıcı olarak kayıt yaptıran herkes yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

Gerektiğinde bu eposta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

posta@turkmal.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]